Likumdošana


EN galvenās prasības

  • nodrošināt drošu un efektīvu cilvēku izglābšanās iespēju;
  • rezerves izejas durvis no iekšpuses atvērt bez atslēgas vai citiem palīglīdzekļiem;
  • visas rezerves izeju durvis jāatver no iekšpuses ar vienu vienīgu rokas kustību - viegli un 1 sekundes laikā, lai tās var atvērt pat mazs bērns;
  • garantēt drošību pret ielaušanos no ārpuses - durvis no ārpuses ir slēgtas; 
  • novērst nesankcionētu durvju atvēršanu no iekšpuses.

    Līdz šim praksē gan mehāniskās, gan elektriskās avārijas izeju drošības sistēmas neatbilda šiem noteikumiem. Šo problēmu tagad atrisina GFS ar saviem jaunajiem durvju sargiem.

LVS EN 179

         Norma noteikta sabiedriskām iestādēm/būvēm, kurās uzturas neliels cilvēku skaits. Tā attiecināma uz rezerves izejas drošības aizslēgu, kura atvēršanas funkcijas lietotājiem iepriekš izskaidrotas un evakuācijas ceļi un izejas jau zināmas, bez tam panikas situācijas rašanās ir gandrīz neiespējama, piem., nelielas viesnīcas, biroji un uzņēmumi, slimnīcu palātas, vecu ļaužu pansionāti, laboratorijas, bērnudārzi, studentu kopmītnes u.c.

LVS EN 1125

         Panikas slēdzene ar horizontālu darbības stieni.
        Pamatprasība - ar minimālu piepūli atvērt rezerves izejas durvis, iepriekš neko nezinot par aizslēga darbības funkcijām. Panikas situācijā katras atsevišķas personas uzvedība atšķiras no cilvēku kopas uzvedības. Kad uz rezerves izejas durvīm traucas divas vai vairākas personas, iespējams tumsā un/vai dūmu pilnā telpā, var gadīties, ka pirmais, kurš sasniedz durvis, nevar atvērt drošības sistēmu, bet atsitas pret durvju plakni, kamēr citi mēģinās nospiest horizontālo stieni ar roku vai ķermeņa palīdzību. Norma noteikta sabiedriskām iestādēm/būvēm, kurās uzturas liels cilvēku skaits, piem., teātri, kinoteātri, stadioni, sporta un koncerthalles, diskotēkas, naktsklubi, lielveikali, slimnīcas, biroju ēkas, lielas viesnīcas u.c.

Durvju drošību garantē „GFS Technik"  DURVJU SARGI!